مقالات حوزه تجهیزات پزشکی

خرید لباس یکبار مصرف بیمارستانی

خرید لباس یکبار مصرف بیمارستانی

خرید لباس یکبار مصرف بیمارستانی

بسیاری از مراکز درمانی به امکانات، تجهیزات و لوازم پایه‌ای نیاز دارند، با توجه به حضور مراجعه کنندگان  به دلایل مختلف اعم از بستری، جراحی، جراحی سرپایی و غیره، همگی نیازمند استفاده از لباس یک بار مصرف هستند. این نوع پوشش تنها مختص بیماران و مراجعه کنندگان نیست بلکه کادر درمان نیز به منظور تفکیک شرح وظایف ملزم به استفاده از این نوع لباس‌های یک بار مصرف هستند، بنابراین خرید لباس یکبار مصرف بیمارستانی، جزء ضروریات محسوب می‌شود.

 ما مطالعه این مقاله آموزشی را به افرادی که در یکی از مراکز درمانی مشغول به کار هستند پیشنهاد می‌دهیم چرا که به مباحثی نظیر معرفی انواع لباس‌های یک بار مصرف بیمارستانی، مراحل تولید لباس بیمارستانی، قیمت لباس، ویژگی‌های بهترین نوع لباس بیمارستانی، آشنایی با انواع پارچه‌های بیمارستانی و نحوه خرید اشاره می‌کنیم. تا پایان ما را همراهی کنید.

خرید لباس یکبار مصرف بیمارستانی

معرفی انواع لباس‌های یکبار مصرف بیمارستانی

در بیمارستان بخش‌های متعدد و شرح وظایف متعدد در نظر گرفته شده است و در هر بخش کادر درمان متخصص آن حوزه مشغول به کار هستند.  به منظور شناسایی کادر درمان برای بیماران و مراجعه کنندگان، لباس فرم مشخصی با توجه به مسئولیت و شرح وظایفی که بر عهده دارند، تعیین شده است که در این میان قیمت خرید لباس یکبار مصرف بیمارستانی، با توجه به جنس، ویژگی و رنگ می‌تواند متغیر باشد.

 جالب است بدانید طیف انواع لباس‌های یک بار مصرف بیمارستانی گسترده است و پارچه ملحفه، لباس بارداری، لباس بستری بیمار، لباس مخصوص اتاق عمل، لباس خدمات، فرم پرسنل، لباس پزشک متخصص، لباس جراحان و غیره از جمله لباس‌های یک بار مصرف محسوب می‌شوند. پیش از سفارش و تهیه لازم است تحقیقات لازم را در زمینه جنس، کیفیت، قیمت و کاربرد هر کدام داشته باشید و از متخصصان مشاوره دریافت کنید.

مراحل تولید لباس یکبار مصرف بیمارستانی

با مشاهده انواع لباس‌های بیمارستانی به میزان کیفیت و مرغوبیت آن پی می‌برید. فراموش نکنید این خروجی نتیجه انجام فرآیند مختلفی است. در این بخش قصد داریم شما را با مراحل تولید لباس بیمارستانی آشنا کنیم:

در انتخاب الیاف فرقی نمی‌کند لباس یکبار مصرف بیمارستانی ارزان قیمت را خریداری می‌کنید و یا هر نوع دیگر را در هر صورت مرحله اول انتخاب الیاف است که نیازمند دقت و حساسیت است چرا که افراد با شرایط مختلف آن را استفاده می‌کنند. پنبه، پلی استر، ویسکوز و پارچه های اسپندکس از جمله بهترین الیاف برای تولید لباس یک بار مصرف به شمار می‌روند. با توجه به اینکه هدف از پوشیدن فرم و یا لباس بیمارستانی محافظت از شخص در برابر خطرات احتمالی است، توصیه می‌شود در انتخاب جنس و الیاف لباس دقت کافی را داشته باشید.

تفکیک رنگی لباس های بیمارستانی

 تفکیک رنگی با دلیل خاصی صورت گرفته است، جراحان، لباس‌های سبز و آبی را به خود اختصاص می‌دهند به این دلیل که قرمزی خون را تیره‌تر کند از طرفی دیگر روپوش سفید پزشکی و پرستاری هم برای انتقال حس آرامش به بیماران است.

این لباس‌ها باید راحت و سبک باشد و از الیاف مناسبی انتخاب شده باشند. در مقایسه با انواع الیاف موجود برای خرید لباس یکبار مصرف بیمارستانی، جنس پنبه یکی از بهترین و مناسب‌ترین الیاف برای تولید لباس‌های بیمارستانی محسوب می‌شود. از امتیازات پنبه و استفاده از آن در تار و پود لباس‌های بیمارستانی، نرمی، سبکی، حفظ صافی لباس، افزایش کارایی و غیره می‌باشد ضمن اینکه پس از شست و شو نیز تغییر شکلی نمی‌دهد و به حالت اولیه خود بر می‌گردد.

جنس پنبه بهترین الیاف برای لباس‌های بیمارستانی

قیمت لباس یکبار مصرف بیمارستانی چقدر است؟

با توجه به کاربردی بودن این نوع لباس‌ها، قیمت آن برای خریدار بسیار مهم است و به نوعی مشتریان به دنبال لباس یکبار مصرف بیمارستانی ارزان قیمت هستند البته از موضوع کیفیت نباید غافل شوید و آن را فدای قیمت ارزان نکنید. دلیل اصلی کیفیت می‌تواند این موضوع باشد که برخی افراد بستری شده در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، به انواع بیماری‌های عفونی و ویروسی مبتلا هستند و از این بابت کادر درمان و سایر بیماران را در معرض خطر قرار می‌دهند و به نوعی امکان انتقال بیماری‌های خاص و عفونی به دیگران فراهم می‌شود.

در این میان یکی از راه‌های مقابله با این خطرات، تهیه و استفاده از پوشاک و البسه بیمارستانی استاندارد و با کیفیت است. با این اقدام تا حد قابل توجهی سرایت و انتقال بیماری‌های عفونی و ویروسی کاهش پیدا می‌کند، همچنین در صورت نیاز به شست و شو، فرآیند شست و شوی آن با حفظ حالت اولیه، نیز راحت‌تر و آسان‌تر انجام می‌شود و از این جهت برای مصرف کننده مقرون به صرفه خواهد بود. متخصصان و مشاوران پزشکی توصیه می‌کنند، در هنگام خرید لباس یکبار مصرف بیمارستانی، جنس الیاف را در اولویت قرار دهید.

عوامل موثر در تعیین قیمت لباس‌های یکبار مصرف بیمارستانی

در پاسخ به این سوال که چه عواملی بر تعیین قیمت نهایی لباس‌های بیمارستانی تأثیر می‌گذارد، باید گفت: جنس الیاف یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت این محصول بهداشتی است در واقع تأثیر مستقیمی دارد به این معنا که هر چقدر میزان کیفیت و مرغوبیت بالاتر باشد به همان اندازه، قیمت لباس بیمارستانی نیز افزایش خواهد یافت.

همانطور که عنوان شد پنبه یکی از بهترین الیاف به شمار می‌رود و در مقایسه با سایر الیاف نظیر پلی استر، ویسکوز و اسپندکس با قیمت بیشتری به فروش می‌رسد. سبکی، نرمی، لطافت، انعطاف پذیری، صاف بودن و غیره الیاف پنبه را از سایر الیاف متمایز کرده است و آن را در لیست بهترین‌ها در حوزه پوشاک قرار داده است.

بهترین لباس‌های یکبار مصرف بیمارستانی چه ویژگی‌هایی دارند؟

جالب است بدانید لباس‌های بیمارستانی یک بار مصرف به دو دسته به نام‌های لباس پرسنل مراکز درمانی و بهداشتی دسته بندی می‌شوند. به دلیل حفظ ماندگاری و افزایش کیفیت لباس، در هنگام خرید لباس یکبار مصرف بیمارستانی باید به جنس و سایر ویژگی‌هایی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، توجه کرد چرا که منجر به اتلاف هزینه و سرمایه می‌شود.

یک لباس بیمارستانی استاندارد و با کیفیت باید باعث راحتی و آسایش در مصرف کننده شود، در برابر رطوبت، مقاوم باشد، درجه حرارتی مطلوبی را برای پزشک ایجاد کند و همچنین دارای جیب متعدد به منظور جایگذاری ابزار و وسایل در جیب باشد. مانند همیشه کیفیت را در اولویت قرار دهید چرا که به نحو مطلوب و برای مدت زیادی می توان از آن استفاده کرد و همین موضوع نوعی صرفه جویی محسوب می‌شود.

آشنایی با انواع پارچه برای تولید لباس‌های یکبار مصرف بیمارستانی

برای دوختن لباس‌ یکبار مصرف بیمارستانی ارزان و غیره، امکان انتخاب پارچه‌های متفاوتی وجود دارد که پارچه ترگال ساده، اسپان باند، تترون غلامن ویسکوز، ترگال کجراه، فلامنت، فلامنت پنبه از جمله این موارد هستند. در ادامه به اختصار به ویژگی‌های هر کدام از این نوع پارچه‌ها اشاره می‌کنیم:

پارچه ترگال ساده:

جالب است بدانید در گذشته با توجه به ضخامت و قابل شست و شو بودن پارچه ترگال ساده، گزینه مناسبی برای لباس‌های بیمارستانی محسوب می‌شد اما بدون عیب و ایراد نیز نبود و از یک طرف به دلیل ایجاد تعریق در بیمار و از طرفی دیگر قیمت بالای آن، امروزه از پارچه ترگال ساده به عنوان پوشاک بیمارستانی کمتر استفاده می‌شود.

پارچه تترون فلامنت ویسکوز:

این نوع پارچه از قابلیت خوبی برخوردار است و به همین دلیل یکی از متداول‌ترین نوع پارچه در تولید و فروش و خرید لباس یکبار مصرف بیمارستانی، به شمار می‌رود. این موضوع را مدیون ویژگی‌هایی مانند ایجاد تعریق کمتر در بیمار، سبکی و وزن کم، راحتی، عدم ایجاد حساسیت پوستی است. به عبارتی دیگر ویسکوز در مقایسه با ترگال ساده تنوع رنگی بیشتری دارد و از نظر قیمتی نیز مناسب‌تر است و همین موضوع نیز باعث شده به عنوان گزینه مناسبی برای بیمارستان در نظر گرفته شود.

پارچه تترون فلامنت ویسکوز تنوع رنگی بیشتر و قیمتی مناسب تر

پارچه اسپان باند:

جالب است بدانید پارچه‌های تولید شده از جنس اسپان باند فاقد تار و پود هستند و از الیاف پرس شده تشکیل شده‌اند و جالب‌تر اینکه این نوع پارچه به عنوان زیر انداز بیمار، روتختی، تجهیزات پزشکی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پارچه ترگال کجراه:

ویژگی‌های بی شمار ترگال کجراه آن را از سایر پارچه‌ها متمایز می‌کند. لازم است بدانید این نوع پارچه به دلیل ضخامت بالایی که دارد و تراکم فشرده بافت‌های آن، امکان استفاده در تهیه و تولید و فروش و خرید لباس یکبار مصرف بیمارستانی را ندارد و بیشتر در مواردی مانند تولید روتختی و روبالشی کاربرد دارد.

پارچه فلامنت:

کسب اطلاع در خصوص عدم کیفیت پارچه فلامنت نیز به شما کمک می‌کند. جالب است بدانید از آنجا که از کیفیت و مرغوبیت خوبی در این نوع پارچه به کار نرفته است زمانی بهتر است استفاده شود که بیمار برای مدت کوتاهی قصد دارد بستری شود در غیر این صورت پاسخگو نخواهد بود و به منظور حفظ ایمنی بیمار، توصیه می‌شود از این نوع الیاف و پارچه استفاده نشود چرا که حتی باعث ایجاد حساسیت در بیمار نیز می‌شود، اما اگر مدت زمان بستری شدن بیمار به کمتر از 24 ساعت می‌رسد، می‌تواند مناسب باشد.

پارچه فلامنت باعث ایجاد حساسیت میشود

پارچه فلامنت پنبه:

در این نوع پارچه به جای استفاده از  پلی استر ویسکوز از رشته‌های پنبه استفاده شده است و همین موضوع باعث عدم ایجاد حساسیت در بیمار، کاهش میزان تعریق، سهولت در شست و شود و حفظ و ماندگاری آن می‌شود.

شرایط خرید لباس یکبار مصرف بیمارستانی ارزان قیمت

اگر به دنبال تهیه و خرید لباس یکبار مصرف بیمارستانی ارزان قیمت و در عین حال با کیفیت هستید می‌توانید با مشاوران و فروشندگان ما تماس بگیرید. پیش از خرید اطلاعات مفید و کاربردی در خصوص جنس، ویژگی شرایط  خرید لباس یکبار مصرف بیمارستانی به صورت تک و یا عمده در اختیارتان قرار می‌گیرد و می‎توانید از رعایت انصاف در قیمت گذاری نیز اطمینان حاصل نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه ما به عنوان تامین کننده لباس یک بار مصرف بیمارستانی ارزان در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *